Події фонду

Соціальний ролік "Гендерна дискримінація"

13.12.2018 No Comments

ГО "Майстерня Добра "в рамках проекту "Миколаїв - місто рівності" при підтримці Посольства Королівства Нідерландів відзняв соціальний ролік на тему гендерної дискримнації

Ґендерна дискримінація – це дискримінація за ознакою статі. Визначається дуже просто: віддається перевага людині однієї статі в різних сферах життя: під час вступу до вузу, у випадку працевлаштування, підвищення в кар'єрі, в оплаті праці, прояві сексуальних домагань, у разі насильства в сім'ї тощо. Такі випадки дискримінації жінок на ринку праці: на одну і ту ж посаду із двох кандидатів, які мають однакову освіту і професійні якості роботодавець найчастіше віддасть перевагу чоловіку в таких сферах, як юриспруденція, політична діяльність, робочі спеціальності, військова сфера. Водночас частіше шукають жінок, ніж чоловіків, у сфері обслуговування, краси, вихованні дітей, медицини.

Боротьба жінок за свої права досить складна і довга: право отримувати освіту, голосувати, висуватися на політичні посади і бути обраними, право мати свою думку. Зрештою навіть право не виходити заміж і не народжувати дітей, тому що цього від них очікує суспільство.
А поки в Україні про сильний правовий захист говорити не доводиться. І хоч останнім часом багато шуму навколо ґендеру, однак практики – кіт наплакав.

У різних законах і кодексах так чи інакше гарантуються "додаткові" права жінок (як тих, хто найчастіше стають жертвами ґендерної дискримінації).

Базовим документом, де закріплена ґендерна рівність на законодавчому рівні, можна назвати Закон України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків". Також у законі "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні" прописані основи, які забороняють статеву дискримінацію.