Події фонду

Круглий стіл на тему "Дотримання прав людини в Миколаєві: стан та шляхи покращення"

22.01.2019 No Comments

Сьогодні, 22 січня, в рамках проекту з протидії дискримінації «Миколаїв – місто рівності» відбувся Круглий стіл на тему «Дотримання прав людини в Миколаєві: стан та шляхи покращення».

У круглому  столі взяли участь представники правозахисних організацій, представники органів влади, та представники різних організацій Миколаєва які зацікавлені в подоланні дискримінації у місті.

Під час круглого столу були представлені результати соціологічного дослідження які були проведені в рамках проекту старшим викладачем кафедри соціології Дінарою Локтіоновою. За результатами  соціального дослідження  було виявлено що 90 % респондентів  зазначили що вони знайомі зі словом «дискримінація» і лиш 10 % респондентів вважають що проблеми дискримінації у нашому суспільстві не існує. На думку респондентів в м. Миколаєві , є найбільш розповсюдженими типами дискримінації на підставі нетрадиційної орієнтації , за мовною ознакою , на підставі етнічної приналежності  та на основі фізичних вад. Слід казати, що думка щодо зростання проявів  дискримінації за мовною ознакаю  за останні 5 років стає все більш розповсюдженою  та превалює над протилежною приблизно у два рази. Але, в цілому, щодо проявів дискримінації у м. Миколаєві  майже у 44 %  не викликає стурбованості  у міського населення.

Керівник проекту Тетяна Невойт  презентувала 3 соціальних відеоролика присвячених гендерній дискримінацій, ЛГБТ, расовій дискримінації та провела відкриту дискусію про дискримінацію прав людини в Миколаєві.

З підбиттям підсумків за 2018 рік по аспектам  діяльності парламентського контролю з отримання прав людини як в регіоні так і в м. Миколаєві виступив  регіональний представник Уповноваженого Верховної ради України з прав людини у Миколаївській області Світлана Одінцова. Усіх присутніх ознайомила з роллю омбудсмена в забезпеченні прав людини, його повноваженнями та розповіла про механізми співпраці з інститутами громадянського суспільства. Особливу увагу було приділено системі омбудсмен-плюс, тобто співпраця з громадськістю для досягнення спільного результату. Так, при реалізації НПМ (Національного превентивного механізму) при моніторингових візитах до місць несвободи залучаються незалежні громадські монітори для об'єктивнішої оцінки ситуації. Світлана Одінцова запросила долучатися до такої діяльності представників правозахисних спільнот.

Представник Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Олександр Синьов розповів про історію створення, функції та повноваження УЗПЛ, з якими проблемами зустрічаються під час здійснення своєї діяльності. Учасники відзначили позитивні зміни в діяльності поліції ріст довіри з боку населення.

Наприкінці заходу була відкрита дискусія про права людини, а також  підбиття підсумків круглого столу. Результатом роботи стало формування рекомендацій та співпрацю у подальших заходів