Міжнародний день мігранта 2018 в Україні і багатьох країнах світу відзначається 18 грудня. Ця дата приурочена до подій 1990 року, коли Асамблеєю ООН була прийнята Конвенція про захист прав мігрантів.

У Міжнародний день мігранта 18 грудня, кожен 7-й житель планети може вважати себе винуватцем свята: студенти, заробітчани, висококваліфіковані фахівці, яких переманюють на роботу іноземні компанії, тимчасові трудові мігранти, біженці із зон збройних конфліктів.

З кожним роком кількість міжнародних мігрантів на глобальному рівні зростає. У 2018 році ця цифра досягла 258 млн осіб, при чому частіше залишають рідні домівки люди 30-34 років. 52% становлять чоловіки, а 48% міжнародних мігрантів - жінки.

За даними Міністерства соціальної політики, загальна кількість переселенців в Україні на грудень 2018 рік становить 1 513 985 осіб (внутрішні переселенці з Донецької, Луганської областей, АР Крим).
Таке явище, як міграція привертає все більше уваги громадськості. Непередбачуваність, надзвичайність і складність задач, пов'язаних з процесом міграції, потребують злагоджених дій і співпраці між регіонами і країнами.