Події фонду

19 квітня пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми протидії дискримінації в українському суспільстві».

22.04.2019 No Comments

19 квітня у ЧНУ ім. Петра Могили відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми протидії дискримінації в українському суспільстві». Конференція проводилась у рамках реалізації соціального проекту з протидії дискримінації «Миколаїв – місто рівності».

Учасниками конференції стали: Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Миколаївській області Светлана Одинцова (Світлана Одінцова) ,викладачі, соціальні педагоги, практичні психологи, громадські інспектори, представники циган південного краю"Романо тхан", а також представники громадських організацій та всі бажаючі з інших міст: Маріуполь, Київ, Одеса, Херсон , Суми, які мали можливість бути присутніми через онлайн трансляцію у форматі прямого ефіру.

Розпочався захід урочистим відкриттям конференції. З вітальним словом виступила керівник ГО «Майстерня добра», керівник проекту «Миколаїв – місто рівності», кандидат економічних наук, професор, директор Навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ ім. Петра Могили Норд Ганнна Леонідівна, яка зазначила що проведення подібних заходів у місті Миколаєві є вкрай необхідним і актуальним.
Також під час пленарного засідання виступили: Светлана Одинцова (Світлана Одінцова) - Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Миколаївській області( Про Роль Уповноваженого у захисті прав людини та протидії дискримінації), Ольга Колодочка – викладач юридичного факультету ЧНУ імені Петра Могили ( «Позитивна дискримінація як обов'язок держави» ), Виставкіна Дар’я Олегівна доцент,к.с.н.,факультет міжнародних відносин, політології та соціології, Одеського національного університету імені І.І. Мечникова ( «Байдужiсть чи толеранiсть : як миколаївці ставляться до "iнших"»), Dmytro Say - доцент б.в.з кафедри соц.роботи, управління і педагогіки ЧНУ імені Петра Могили( «Досвід організації проекту "Доступний туризм"), Вікторія Саковська – студентка МНУ імені В.О. Сухомлинського («Психологічна готовність майбутніх фахівців соціономічних професій до роботи з проблемою булінгу»), Юлия Федчишина – студентка ЧНУ імені Петра Могили(«Вплив детермінуючих факторів на процес соціалізації молоді з порушенням опорно-рухового апарату в умовах закладів вищої освіти»), Алексей Долгих – керівник ГО «Миколаївського обласний рух підтримки осіб з інвалідністю «Сильні разом» («Досвід громадської організації «Сильні разом» в адвокації прав родин, які виховують дітей з інвалідністю та функціональними обмеженнями здоров’я»). Доповіді учасників були доволі різнопланові й викликали зацікавлення та ряд запитань із боку слухачів.

Після перерви розпочалася робота, були проведені Майстер класи:
• «Норми доступності для осіб з функціональними обмеженнями здоров’я: як їх дотримуються в українському суспільстві»
• «Концепція прав людини та права людини нового покоління»

Панельні дискусії:
• «Толерантність як тренд сучасності»
• «Позитивна і негативна дискримінація: кордони і норми»
Які дозволили учасникам глибше зануритися в проблеми протидії дискримінації і виробити альтернативні рішення цих проблем, по-новому поглянути на ряд складних питань в сучасному соціумі та формуванні толерантного, усвідомленого і володіє громадянською позицією суспільства. Нові рішення будуть використані в нашому поточному та наступних проектах, присвяченим захисту прав людини.
По закінченні ж заходу було підведено підсумки роботи та ухвалено резолюцію.

Матеріали Конференції будуть опубліковані в методичному посібнику з протидії дискримінації у містах України.

Щиро дякуємо за плідну співпрацю!

Матеріали конференції: